| maniacutz2003 a întrebat:

Sunt clasa a VII-a, cand o sa ma fac mare vreau sa ma fac politist. Pe ce profil trebuie sa dau la liceu?
Care sunt probele fizice [am 1.74 si 75kg] sunt cam plinut.
La ce o sa dau examene scrise?
La cati ani o sa ies pe salariu [ daca trec totul cu brio]?

5 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Ce legătură are liceul cu poliția?
Contează facultatea, nu liceul, doamne, greu să gândești

| maniacutz2003 explică (pentru Gonrax):

Cum sa nu sa fie legatura. Daca esti pe mecanica ce dracu sa faci?

| Gonrax a răspuns (pentru maniacutz2003):

Poți să fii pe mecanică și să intri și la medicină, dacă consideri că te descurci și dacă iei bac-ul, desigur.
Poți să fii pe mecanică și să intri la facultatea de poliție. N-are nicio legătură.

https://www.tpu.ro/......-politist/

Citește răspunsurile, să nu zici că vorbesc prostii.

| ElPocho a răspuns:

Istorie,engleza romana si test psihologic, plus probele fizice..in 2-3 ani o sa iesi la salariu

| MaNiacKmNk a răspuns:

Http://www.scoalapolitie.ro gasesti aici toate raspunsurile mai putin cel referitor la salariu, depinde si ce ramura a politiei alegi totusi