| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Sunt clasa a7a si ma gandesc ca peste un an intru a8a si apoi la liceu.Sunt generatia noua la care se schimba multe.Pana acum au fost grele examenele? Si dupa parerea voastra daca acum la mate iau 4, 5 si ocazional un 6 iar la romana 8, 9, si ocazional un 10 am sanse la examen?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se schimba nimic la examene, Ba chiar devin mai usoare. Se schimba mentalitatea elevilor si sunt prosti... nu e altceva. Daca te duce capul poti lua usor peste 7. zau. doar daca te duce un pic capul... nu prea mult

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru anonim_4396):

E adevarat ca e ca o simpla teza si nu merita stresul foarte mare? Apropo, daca intru la un liceu slab ma pot transfera usor la unul mai bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capaciteatea nu se poate pica, nu e ca Bac-ul.
Si daca iei 2 tot intri undeva. Si nu conteaza ca iei 2 la capacitate si intri la un liceu de cacao, ca te poti transfera dupa primul semestru unde vor muschii tai si te pisi pe el de sistem. laughing

| Patrecea a răspuns:

Sa stii ca nu trebuie sa te sperii, si eu sunt a 8a si am fost foarte panicata
Inca nici n-am intrat bine intra 8 a,stiu
Dar deja mi se pare super lejer
Parerea mea,trebuie doar sa inveti asa mai lejer,sa nu te stresezi atat de tare
Oricum prima data vei da simularile,daca te descurci la simulari,poate va fi bine si la examen
Eu o sa urmez sfatul pe care ti l dau tie chiar acum, normal e decizia ta daca vrei sa il urmezi, dar e bine sa nu lasam totul pe ultima suta de metrii
Si da, ai dreptate se cam schimba, dar tot trebuie sa procedezi la fel
Funda?

| Ișaax a răspuns:

Examenele din clasa a-8a au fost mai ușoare ca simularile(în cazul meu). Notele nu contează, am avut 2 colegi care nu știau să scrie și să citească după dictare și tot au intrat la liceu.
Sigur că te poți transfera la un liceu mai bun după, doar dacă mai sunt locuri libere.
Mult succes la examene!