| AndreyCristian1999 a întrebat:

Sunt din Bucuresti am 17 ani si as vrea sa ma angajez la glovo, dar am inteles ca trebuie sa imi platesc contractul de munca, cam cat ar trebuie sa platesc la 2 ore sau la 4?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Glovo lucreaza in sistem de colaborare cu livratorii. Asta inseamna ca trebuie sa ai 18 ani sa iti poti deschide un PFA pentru treaba asta. Nu se fac contracte de munca direct cu ei.

| Iote a răspuns:

Ce contract sa platesti? Poate este vorba de o garantie pentru ca gestionezi marfa si, in caz de pierdere sa aiba de unde iti retine. Daca este asa, poti opta pentru retinerea in rate de pe salar.
Iata aici ceva despre ei: https://ro.jooble.org/......7431217414