| MrFunky2 a întrebat:

Sunt disperat.Cred ca imi va fi scazuta media la purtare pe la 6-7. Ma rog, ma afecteaza la intrarea la liceu? Adica conteaza mult?

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Daca vrei sa intri la un liceu bun media la purtare e importanta.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Nu, sunt destul de sigur ca atunci cand dai capacitatea esti repartizat automat de un calculator la liceul respectiv. Nu are nici un director dreptul sa nu te primeasca daca ai media potrivita. Singur lucru cu care te incurca media scazuta la purtare este media generala (in loc sa aduni 10-le de la purtare aduni 6) e ca si cum ai avea o medie de 6 la o materie obisnuita. Insa s-ar putea ca media sa conteze la cateva facultati in care se cere fisa matricola (desi nu se intampla prea des.)

| annneamary a răspuns:

Da mai ales daca alegi licee ce țin cont de media la purtare