| daniel90987 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 11 la liceu ( profil servicii, organizator de evenimente/banqueting), detin cateva cunostinte in info(HTML,CSS,PHP si JS avand ca tinta SQL si Python),da ma pasioneaza putin informatica, ma descurc sa configurez singur un pc, sunt destul de bun la mate, economie, fizica si chimie, stau destul de prost la lb. romana, franceza am ajuns sa detest profilul la care sunt din diverse motive si am participat la Olimpiada de TIC (judeteana) unde am luat locul III.
Intrebarea suna asa: Ce facultate si/sau meserie sa urmez/s-ar potrivi pentru mine?(vreau sa vad opiniile altor persoane)
2.Ce meserie credeti voi ca cere viitorul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand meseria de tamplar.
Este o meserie tot mai cautata, si bine platita, din cauza lipsei de specialisti.

| sierra1 a răspuns:

Întrebarea ta e ceva de genul:
- mie îmi place la nebunie înghețata
- Ce desert mi-ați recomanda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti se potriveste politehnica (automatica, electronica, calculatoare) sau mate-info (universitate, specializare info)
A doua intrebare e nuca-n perete din moment ce e clar ce vanezi tu si clar e oricum cel mai de viitor dintre toate.
Insa tu invata in continuare pe cont propriu, nu te gandi ca la facultate te invata mai multe, ci doar multe, dar nu ce vrei tu ca experienta utila.