| anonim_4396 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a IX-a, am 15 ani şi caut un voluntariat serios in Bucuresti. Ce propuneti?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Încearcă să te gândești ce carieră vei urma în viață și fă voluntariat pentru experiență în domeniul sau domeniile care te vor ajuta. Dacă pur și simplu îți place să te implici și să ajuți, fă voluntariat unde îți place.

| wololo a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Mi-ar fi placut ceva concret, adică numele unei fundatii/asociatii care primeste membri sub 16 ani.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru wololo):

Sunt sigur că sunt multe locuri în București în care primesc elevi ca voluntari. Voi întreba mâine o prietenă de acolo, poate știe ea sau prietenii ei ceva activități de voluntariat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt a 10-a si sunt din Bucuresti ma ofer voluntar, sunt serios.