| Hopeless119 a întrebat:

Sunt foarte slaba la sport si am un caracter introvertit, sunt timida si destul de "moale". Imi doresc sa dau la Academia de politie, intru anul acesta clasa a 12 a. Am vorbit cu un antrenor si voi incepe din septembrie sa lucrez pentru probele sportive. Credeti ca intr-un an de zile voi reusi sa ma antrenez, chiar daca nu sunt eu in general adepta sportului? Au fost persoane in situatia mea si care au intrat? Sau ar trebui sa ma reorientez? Va rog, niste pareri. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tu-ti doresti asta, du-te.
Eventual in timpul verii poti merge sa alergi gen jogging ca sa-ti mai maresti rezistenta fizica.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Da. Stai linistita! va fi timp suficient sa intri in ritm.Mai ales ca vei fi ajutata de un profesor.
Calitatile sportive se nasc de cele mai multe ori, mai apoi se antreneaza. Dar de si mai multe ori, degeaba ai calitati sportive daca le lasi in stare latenta.
Daca vei avea rabdare, vointa si perseverenta il vei putea ajunge pe unul cu calitati innascute.
Stai linistita, totul va fi bine. Profesorul va sti cum sa lucreze cu tine ca sa reusesti.
Daca Academia e ceea ce iti doresti, da-i batai si incearca!