| AfloareiRazvan a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si nu stiu la ce facultate sa ma duc. Sunt la profil de filologie si sunt pasionat de Psihologie si Sociologie. As vrea totuși sa fac facultatea de Psihologie sau Sociologie si sa adaug un master in resurse umane. Ma incanta si meseria de agent de vânzări sau contabil. Vreau o meserie căutată.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai bine te duci la o facultate pe economie gen ASE si masterul sa il faci pe psihologie sau sociologie? Daca vrei sa fii agent de vanzari sau contabil nu prea merge varianta ta, adica ar fi o pierdere de timp si bani.

| AfloareiRazvan explică (pentru Bondarel99):

Spui ca cel mai bine ar fi sa intrj la ASE la Contabilitate si Informatica de Gestiune si sa fac un master in Psihologie?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AfloareiRazvan):

Dacă asta vrei, da. Poate sa fie un master la facultatea de psihologie sau orice alt master, poate unul care sa îmbine psihologia cu economia sau ce domenii te mai atrag pe tine. Oricum mai ai timp pana atunci sa te gândești.

| Staind a răspuns:

Vanzarile merg bine.

| anonim123453313 a răspuns:

A.S.E, se intra pe baza de medie