| Darius123456 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si vreau sa dau examenul de admitere pentru profilul Filologie bilingv engleza
o sa trebuiasca sa dau test si din matematica?

4 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Nu.Examenul bilingv este un examen lingvistic(il dai la franceza sau engleza) se da in clasa a 8-a, si acel examen o sa te ajute la admiterea la liceu.De exemplu daca te duci pe un profil gen filo-bilingv engleza sau franceza, Stiinte ale Naturii bilingv engleza.

| Darius123456 explică (pentru Andersen2k18):

Deci daca iau peste 6 la examenul de engleza sunt intrat la liceu, nu mai trebuie nimic altceva?

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Darius123456):

Ba da, trebuie sa iei evaluarea nationala pentru admiterea la liceu, acel examen bilingv iti ofera dreptul de a da la anumite profile, cum am spus mai sus.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Normal ca nu, nu are nicio treaba.