| 94Lucifer94 a întrebat:

Sunt in UK de 6 luni, iar mereu pasiunea mea a fost a fost să mă alătur forțelor armate. Știe cineva dacă pot aplica pentru british army dacă sunt român? Engleza mea e destul de bună, cat despre inaltime, am 1.70 și 60 kg, corp atletic.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Ghinion, nu se aplica. Regulile sunt stricte: trebuie sa ai cetatenie britanica sau irlandeza sau sa fi nativ dintr-o tara din Commonwealth si sa locuiesti cel putin 5 ani in Marea Britanie ca sa i dreptul de a te inrola in armata. Uite aici: https://apply.army.mod.uk/how-to-join/can-i-join/nationality

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Poti aplica fara probleme atata timp cat nu ai probleme de sanatate, degete sau maini lipsa laughing Nu ai nevoie de cetatenie pentru a intra in armata britanica.Bafta in legiunea straina young padawan!

| JackR a răspuns (pentru siriusblack98):

Bai Jedi, Legiunea Straina este franceza, nu britanica! Daca te aude Yoda, ai pus-o!

| siriusblack98 a răspuns (pentru JackR):

Mi-am dat seama dupa.Las ca a priceput el. Oricum ce am zis se aplica pentru armata britanica.Despre cea franceza nu m-am documentat.

| JackR a răspuns (pentru siriusblack98):

Ghinion, nu se aplica. Regulile sunt stricte: trebuie sa ai cetatenie britanica sau irlandeza sau sa fi nativ dintr-o tara din Commonwealth si sa locuiesti cel putin 5 ani in Marea Britanie ca sa i dreptul de a te inrola in armata. Uite aici: https://apply.army.mod.uk/how-to-join/can-i-join/nationality

| HadesSs a răspuns:

Banuiesc ca trebuie sa ai cetatenie dar na te poti interesa, dar cu fizicul tau nu cred, tu ai vazut cum arata cei de la ei? Esti cam firav parerea mea laughing

| Elide a răspuns:

Cum este traiul acolo?

| 94Lucifer94 explică (pentru Elide):

Este foarte decent, oamenii sunt de treabă, plus că se fac banii ușor. Bine că de exemplu dintr-un salariu net de 1500-1700 de lire, 500 se duc pe chirie si mancare. Dar e ok, nu fac mai nimic pentru banii ăștia...

| venividivici2017 a răspuns:

Doar in politie poti, indiferent de nationalitate. Daca cetatenia ta este romana, nu poti face parte din British Army.