| WayhaughtK a întrebat:

Sunt la filo.
Ce facultate recomandati?
Pentru a avea un viitor. Evident

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teologie, Stiinte politice, Relatii cu publicul, Filologie, Teatru-film etc.
Intr-un cuvant: ramurile unde trebuie sa stii sa scrii si sa vorbesti corect.

| alinadianaaa a răspuns:

Poti opta pentru o cariera in politie, deoarece este o meserie care iti ofera un anumit confort financiar, acum ramane la latitudinea ta.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Viitor poti sa ai si fara facultate. Depinde ce iti place sa faci.
Poti alege intre : filosofie, litere, limbi straine, sociologie, psihologie, istorie, business, arte. Oricum, faptul ca esti la filologie nu iti limiteaza alegerile pentru facultate. Poti sa alegi orice, dar o sa ai putin de munca sa recuperezi, spre exemplu, matematica.
Analizeaza cu atentie ce iti place sa faci si gandeste-te bine!

| Conii25 a răspuns:

Poti da la politie, stiinte sociale, litere sau la orice facultate vrei, nu conteaza ce liceu faci, parerea mea!

| alinna197 a răspuns:

Si eu am fost la filo si acum sunt anul I la Geografia Turismului.