| thedoll2010 a întrebat:

Sunt la liceu cu profil uman si vreau sa dau la facultatea de fizica. Ce sanse am sa ma descurc pe parcursul facultatii(am facut f putina fizica in liceu)?

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Nu, nu ai cum sa te descurci. Stiu cazuri care persoane de la profeil uman au mers la economie (facultate care e mult mai usoara, nici nu se compara) si nu au facut fata.

Indreapta-te spre o alta facultate, la profil uman: litere, istorie, filozofie, psihologie.

| Floreenofficial a răspuns:

Daca vrei...incearca
recupereaza materia pierduta si pune-te la punct cu lucrurile de baza.as zice totusi sa te orientezi spre altceva. sad

mira
| mira a răspuns:

Sansele sunt mici. Facultatea este dura. Poate profesorii vor tine cont de cei ce provin de la profiluri umaniste si organizeaza o grupa speciala.Depinde si in ce oras urmeaza sa studiezi.

| MistikkGirl a răspuns:

Pai eu stiu ca la uman nu se prea face fizica, realistii sunt la fizica de ce nu ai plecat la realisti? pai daca te straduesti o sa ti se primeasca

| catthshshshs a răspuns:

Sincer, nu ai sanse mari. Ai nevoie de o baza a fizicii, ceea ce nu o ai in urma unui liceu cu profil uman. Eu zic sa te gandesti mai bine.

| thedoll2010 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri

| tdr a răspuns:

Doar daca esti f pasionat de fizica si nu ti-o scoti din cap sau ai pe cineva in familie care e fizician si te poate ajuta... atunci doar ai avea sanse. Altfel nu are rost sa te 'chinui'.

| ionnik a răspuns:

Ar trebui sa faci putina pregatire...nu prea are rost sa faci fizica de la uman. daca te descurci la fizica si stii fizica te poti duce, normal happy dar este greu iti dai seama.trebuia sa te gandesti la ce profil de liceu te duci daca aveai de gand sa urmezi o facultate pe profil realwinking
daca esti in a12a nu prea mai ai ce face pentru ca este foarte putin timp la dispozitie :-s si mai ales ca fizica de facultate nu este la fel ca cea de liceu, poate de 34 de ori mai grea straight face mai bine te duci la o facultate pe profil uman.