| Samariteanul a întrebat:

Sunt la liceu si fac voluntariat in cadrul bibliotecii judetene.Ma vor ajuta diplomele de acolo cand va fi sa ma angajez?(sunt la bio-chimie)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, munca voluntara nu ajuta decat la experinta!
Pentru asta nu se dau diplome, care oricum nu ajuta/folosesc la nimic.

| Samariteanul explică (pentru Violleta2022):

Pai eu primesc diplome de voluntariat pentru munca aceea si de ce nu ar folosi la nimic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Samariteanul):

Pentru ca nu folosesc deloc, asta este realitatea!
Diploma aia este ca sa-ti dea ceva tie, sa te bucuri de o hartie, dar in realitate, nu valoreaza nimic si nu ti-o cere nimeni, nefiind folositoare.
Diplome se dau de la gradinita, pentru ca ai desenat frumos, pentru ca ai spus o poezie frumos...dar tot nu faci nimic cu hartiile alea!
Conteaza diploma de BAC, diploma de postliceala, diploma de la facultate, diploma de la o olimpiada internationala, diploma de la un curs international, cele de la gradinita si munca volunatar, nu conteaza, sunt doar pentru egoul tau personal, s au pentru aplauzele parintilor!

| Samariteanul explică (pentru Violleta2022):

Nu crezi ca exagerezi putin? Ego personal? Ajutam comunitatea si ea ne aprecieaza prin acele diplome+evenimente organizate special pentru noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu te ajuta la absolut nimic. Apropo, voluntariatul nu se face pentru avantaje personale. happy

| Alexandra_Denisa_1997_Pdw4 a răspuns:

Orice activitate extracuriculara te va ajuta, mai ales la CV. Plus ca prinzi putina experienta.

| Razvy_Razvan_1976 a răspuns:

Eu cred ca aproximativ toate diplomele de voluntariat ajut la angajare, dar depinde unde vrei sa te angajezi