| uchihasasuke09 a întrebat:

Sunt la mate-info dar stau f slab cu algoritmica, matematica o inteleg cat de cat. Ceva carti sau site-uri( de preferat in romana), metode sa imi aprofundez mult abilitatea de intelegere sau ce pot face ca sa inteleg mult mai bine aceste 2 materii? Voi ce faceti cand vi se pare prea greu sa continuati sau va enervati ca nu va iese ceva?

Răspuns Câştigător
| NellieLovett a răspuns:

Pentru informatica, iti pot recomanda site-urile pbinfo, infoarena, campion. Sunt probleme la care ai acces la surse sau explicatii. Pe pbinfo sunt probleme mai simple, pe restul apar mai mult probleme de olimpiada. Pentru matematica, din pacate nu stiu site-uri, dar sunt multe culegeri cu probleme foarte utile. E important sa stii ca fara mult exercitiu nu poti face nimic, nu e bine sa te enervezi daca ceva nu iti iese, mai bine analizezi mai atent ce nu iti iese.
Succes!

4 răspunsuri:
| barbar a răspuns:

Hai ca-ti arat eu_! Ce algoritm nu-l intelegi_? Si la mate, si la info. Cauta-ma pe yahoo cu user-ul de mail wvnlyl, daca vrei! Sau zii tu o metoda de comunicare prin chat, un site ceva.
Nu sunt materii_! Te concentrezi pe problema, algoritm, sau ce ai de facut.
"metoda, aprofundare, abilitate"?!
Vrei ceva de genul:
la pasul #1: faci asta!
la pasul #2: faci alalta?
NU exista asa ceva_! Exista doar problema, si tu care incerci sa o rezolvi si nu te lasi pana nu reusesti_!
Mi se pare ca se poate comunica si aici prin TPU, pe privat!

| uchihasasuke09 explică (pentru barbar):

Comunicam aici daca vrei.

| barbar a răspuns (pentru uchihasasuke09):

Na! Ti-am trimis mesaj pe privat! E cam nasoale cu captcha-urile!
Cred ca o sa-ti treaca repede. Internet-ul s-a tampit peste limita admisibila.

| Popa_Cristian_1992 a răspuns:

Pbinfo pentru info sau o culegere online...si eu sunt pe mate info si pe astea lucram