| AlexBileru28 a întrebat:

Sunt locuri pastrate special pentru cei de la liceul militar la academia de politie? Adica prima oara sa aplice cei de la liceul militar si apoi cei cu un liceu normal

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru cei de la liceul militar NU sunt locuri la academia de politie!

| siriusblack98 a răspuns:

Nu există așa ceva. Mai ai să întrebi dacă se păstrează în poliție și locuri pentru rromi ca prin liceu. Dacă 2 oameni aplică pentru post în același timp, o să fie ales cel considerat cel mai calificat ca în orice alt domeniu.

| AlexBileru28 explică (pentru siriusblack98):

Ok. Pentru ca la academia militara sunt locuri pastrate special pentru cei cu un liceu militar si apoi cei fara

| siriusblack98 a răspuns (pentru AlexBileru28):

Acolo e altceva. Dar în poliție nu sunt locuri rezervate pentru o anume categorie de oameni. Dacă au nevoie de om pentru post, se scoate postul respectiv la concurs iar candidații sunt triați. Poate nu aplică nimeni cu liceu militar, ce faci atunci?! Nu mai angajezi om?! laughing Tocmai pentru asta au făcut cursul acela de pregătire și calificare de la Câmpina care durează 3 sau 6 luni ( nu mai știu sigur ).