| anonim_4396 a întrebat:

Sunt marinar fluvial fără experiență, am dat 10 telefoane la agenții de crewing, am incercat peste tot, am dat telefoane de mi-au sărit capacele, nu ma acceptă nimeni, zice că n-au nevoie de marinari fără experiență. Ajutati-mă si pe mine cumva, spuneti-mi vreun anunt care angajează marinari fără experienta, vreun port ceva oric.e
Școala la care am făcut profesia si școala era asociată cumva cu nava si am stat imbarcat 1 an pe navă fără să ma duc să muncesc acolo, dacă ma înțelegeți, ajutor!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare sincer rau, dar situatia asta ete valabila in toate domeniile. Nimeni nu vrea muncitori necalificati.
Cu telefonul nu rezolvi nimic, du-te personal si depune-ti cererea cu CV-ul la toate agentiile pe unde ai sunat, ca nu se stie de unde sare iepurele, cand vor avea de vreunul sa le spele puntea.
Un teelfons e uita intotdaeuna, o bucata de hartie, ramane acolo, la ei la dosar.
Intre timp, cauta-ti de munca orice, in alt domeniu.

| lilskies a răspuns (pentru Violleta2022):

Marinaăria e o meserie blestemată

| YuliaNNN a răspuns (pentru Violleta2022):

Si nici nu se obosesc sa ii antreneze