| suntcuriossastii a întrebat:

Știați ca in Iași un post de educator se cumpăra cu 6000 euro? Adevărat? Mafie din asta e si la profesori oare?

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E foarte posibil, depinde la ce gradinita.

| Yuoia a răspuns:

Stiai ca romanii accepta si chiar vor sa dea mita? De ce? Pentru ca nu invata, nu au cunostintele necesare si atunci, dau mita. Eu daca as avea 6000 € as face ceva mai util cu ei.

| christine99 a răspuns:

Nu este adevarat. 6000 E pentru un post de educatoare, pai tipa cand isi scoate cheltuiala inapoi, nu prea e rentabil, trecand peste coruptie.

| Yurisa a răspuns:

O fi Mafie dar asta nu inseamna ca toti educatorii au intrat cu mita, ce dumnezeu. Cazuri din astea sunt in toata Romania, nu doar intr-un singur loc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Furnicuta000 a răspuns:

Numai in Iasi? Numai un post de educator?
Stiai ca in Bucuresti poti sa cumperi un post de asistent medical in spitale mari? Si un asistent medical are salariul mult mai mare decat un educator (poate chiar triplu). Si asta e doar un exemplu.

| Demidol a răspuns (pentru christine99):

Ii scoate cu prisosinta din salar, pensie, dar mai ales din cadourile de la parinti. De asta exista corupti si corupatori.