| Ioanaah a întrebat:

Știe careva daca la Uaic la Limba si literatura romana-limba si literatura comparata, a doua limba (engleza, franceza si ce o mai fi) este de la nivel începător? Adica... Ii ia pe boboci de la început sau trebuie sa stie deja limba?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce inseamnă Uaic

| Ioanaah explică (pentru CristiDinBucuresti):

Universitatea Alexandru Ioan Cuza

| Feri5 a răspuns:

Buna! La UAIC nu se face cursuri de limbi străine de la zero și nici nu o sa înveți limba de la nivel începător. Eu îți recomand sa înveți de acasă din niște cărți de la finalul mesajului. Dacă vrei sa înveți o limba straina de la 0, du-te la Facultatea de Limbi și Literaturi Străine din București și alege-ți o limba gen chineza, japoneza sau altceva și poți deveni traducător in domeniul acela. Sau dacă vrei sa nu înveți limba la nivel avansat (presupun ca o știi ca începător) poți alege grupa B de limbi străine pentru ca acolo se presupune ca limba respectiva ai studiat-o când erai mai mare (din clasa a V-a).
Îți recomand cartea:
Franceza pentru începători la editura Niculescu-Pons. Toate cele bune!

| Ioanaah explică (pentru Feri5):

Mulțumesc frumos!