| Adrian34902 a întrebat:

Știe cineva ce facultate pot urma că sa devin căpitan pe vas?

Răspuns Câştigător
| Adrian34902 explică:

Licenta este 3 sau 4 ani (depinde de specialitate) si masteratul 2 ani. Cred ca pentru comandant de nava este 3 ani! Poti sa suni la ei si sa intrebi!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Academia Navala Militara Constanta pentru militari si Universitatea Maritima Constanta pentru civili.

| Adrian34902 explică (pentru Salontanul):

Si câți ani trebuiesc făcuți?

| Adrian34902 explică (pentru Adrian34902):

Licenta este 3 sau 4 ani (depinde de specialitate) si masteratul 2 ani. Cred ca pentru comandant de nava este 3 ani! Poti sa suni la ei si sa intrebi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.anmb.ro