| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva, mai există Medicina la distanță în România?

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu

| alina2k18 a răspuns:

Nu cred ca s-a facut vreodata.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, se numeste scoala posliceala de asistenti medicali (deci tot domeniul medical) si chiar daca scrie ca sunt cursuri de zi, de fapt nu prea conteaza prezenta.

Daca te referi la facultatea de medicina...ei bine, cand o sa se faca facultate de medicina la fara frecventa, inseamna ca ne-am dus d***u ca tara.

| WhiteLife a răspuns:

Este asistenta medicala la distanta la Lugoj, din ce am auzit de la o prietena.

| ancaval a răspuns:

A existat vreodată? Nu cred. Nu se poate așa ceva. Vrei să fi medic fără să te apuci de treabă? Nu gândești bine. Ai în mână viața omului.

| Sonia822 a răspuns:

Esti cel mai bun banc pe 2019

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred că există. Medicina înseamnă practică, nu doar teorie, nu ai cum s-o faci la distanță, ca pe o facultate oarecare.

| Alexandrionelu a răspuns:

Sper din tot sufletul ca nu.

| christine99 a răspuns:

Nu a existat niciodata. Medicina nu permite efectuarea invatamantului la distanta pentru ca ai multe ore de laborator. Ti-am citit celelalte intrebari care sunt cam tot despre asta, eu zic sa stai departe de tot ce inseamna domeniul sanatate pentru ca nu vei reusi sa te dedici acestei meserii, pari foarte confuza, nu stii ce sa faci cu viata ta, ramai si termina contabilitatea si treci peste, cauta-ti de lucru si lasa visele ca o sa iti para rau mai tarziu ca ai stat cu capul in nori, medicina nu e de tine si nici ca asistenta, in opinia mea scolile postliceale ar trebui sa devina de stat sau desfiintate sa nu mai iasa toti ametitii de care ajung sa-mi fie frica ca nu stiu sa ia sange sau sa puna un cateter, e viata si demnitatea unor pacienti la mijloc.