| Anemona2020 a întrebat:

Știți cumva un site unde sunt joburi pentru America? Ați încercat vreodata?! Sau știți pe cineva care a făcut-o!?

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Da, stiu persoane dar nu recomand. Astia cauta mana de lucru ieftina la meserii nu neaparat nesemnificative, ci neinteresante, comune in toate tarile de pe lumea asta (gen ospatar). Asta doar ca sa vada omul de rand SUA, care drept sa iti zic, nu e asa impresionanta din punctul meu de vedere.
Daca te intereseaza cauta agentii de work and travel pe google, cauta recenzii si forumuri, vezi ce zice lumea

| Sonia822 a răspuns:

Nu te primeste la granita, trebuie viza si se da doar la diplomati. Poti doar 3 luni, prin work and travel, daca esti studenta, si sa te intorci. Sau sa ai acolo o ruda din trecut, care sa fie pe teritoriu de minimum 7 ani.

| thebestsinger a răspuns:

Da...programul work and travel. Acesta presupune 3 luni de munca usoara(cameristă, ospatara, bucatareasa, femeie de serviciu, angajat la parc de distractii, etc) si o luna de vizitat America. Este o alternativa buna de calatorie un special pentru studenti.