| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ultima intrebare pe ziua de azi : " As vrea sa ma invat sa cant la fluier fara dop si nu gasesc in tutorial... stiti voi cum (sa tin buza, sa suflu)? Si la ocarina ce piese imi recomandati (nu conteaza genul)! Funda! "

4 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

What the fk dude!

Răspuns utilizator avertizat
| Niklauss a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Nu ti-a răspuns nimeni nici măcar la bășcălie, vezi doar pe mine ma ai happy

| Ometita_Niculai_1952 a răspuns:

Ia o ţeavă cu diametrul interior între 10 şi 12 mm, de o lungime de 26-28 cm şi suflă în ea ca şi cum ai sufla înt-o sticla, pînă vei prinde sunetul! După aceea, mai stăm de vorbă pentru confectionarea fluierului, distanţele între gauri, etc! Ţeava sa fie cît se poate de subţire în carne...