| daana a întrebat:

Un agent de turism nu castiga multi bani, nu? Stiti cumva cat castiga in Iasi? O prietena vrea sa se angajeze si e curioasa. Vreau sa stiu ce sa-i spun. Va rog sa ma ajutati. Puteti sa-mi dati un site(daca este) cu salariile din Iasi. Multumesc.

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

In general ai un salar fix (cel minim) la care se mai adauga comision din vanzari.
Dar ca sa se angajeze ca agent de turism ii trebuie neaparat exeperienta. In Iasi nu o angajeaza nimeni daca nu are experienta.

| Floreenofficial a răspuns:

In general salariile sunt mici.De ce ar fi tocmai la Iasi mai mari?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plus de asta, nu mereu exista salariu fix + comision din vanzari... poate fi doar salariu fix, dupa cum este noua moda de criza