| AlexDorinel a întrebat:

Un salariu de 3500 lei e ok pentru un om nou pe piata muncii?(fara prea multa experienta).

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde. Chiar si brut, e un salariu bun pentru un muncitor pe linie.
Pentru un post cu mult stres, care necexita studii superioare, 3 limbi straine si diaponibiltate 24 din 24, chiar si vorbind de salariu net este o suma foarte mica.

| Catrice a răspuns:

Hmm this smells like...job pe pile.

| Frank51 a răspuns:

Este un salariu mai mare decat salariul mediu din România. Foarte putini angajatori oferă atâția bani unui om neexperimentat, doar în cazuri excepționale, în care ai dovedit câștigând olimpiade și ai fost șef de promoție toată viața, există șansa să fi recrutat de către cineva cu viziune și să fi remunerat pe măsură. Dar vorbim de unul din 1000.

| gabicoo a răspuns:

Eu după 24 ani de tras la galere în învățământ nu am banii ăștia! La net mă refer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere e mai mult decât ok. Acum depinde și de postul respectiv, orașul unde locuiești și de cheltuielie personale.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, e bine. Insa in ce domeniu, daca nu te deranjeaza?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Da bine ca nu oferi si tu putin context...

| Lizuca1234 a răspuns:

Depinde de post. Depinde dacă acești 3500 lei înseamnă net sau brut.

Răspuns utilizator avertizat
| floresdemayo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ok, net. In ce domeniu si cate ore pe zi vei lucra?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ceva miroase suspect aici. Nimeni nu ofera atit unui niznaut.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

E foarte bun poti pune si deoparte. Eu am 19 ani si in 2 luni termin liceul si daca mi-as gasi un loc de munca cu salariu de 3500lei as fi cel mai fericit.