| anonim_4396 a întrebat:

Unde? Cum? Cat costa?///sa fac un test psihologic(cred ca psihologic) sau vocationalthinking sa aflu ce mi s-ar potrivi ca meserie pe viitor...
Fara a tine cont de ce imi place sau de ce ma pricep... Ce se cauta in viitor?(peste vreo 6 ani)
Ce facultate ar trebui sa fac ca sa am un loc de munca asigurat, bine platit?
Credeti in fitoterapie?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu fa greseli de tipul asta.Nu cauta sa faci ceva ce nu iti place pentru ca nu vei reusi niciodata sa faci fata acolo. Urmareste ce iti place si specializeaza-te pe asta.Meserii ce se cauta in viitor, peste 6 ani sunt multe dar ma repet urmareste si fa ceea ce iti place si ce te pricepi cum ai spus tu.In Romania totul tine de oportunitati si relatii nu de facultati.Asta daca nu esti un geniu dar si atunci nu in Romania.Deci ce iti place aia cauta sa faci in viitor.Bafta!