| paramell a întrebat:

Unde e mai bine sa lucrezi: la armata sau pompieri, politie?

24 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiul meu lucreaza la pompieri si e foarte multumit.

| Flav a răspuns:

Sau lautar .acum ca sa-ti raspund la intrebare, depinde de gradul pe care-l ai la fiecare din meseriile de mai sus, deci intrebarea e putin banala.

auran
| auran a răspuns:

Apai na, depinde si de intelect!

| alexam a răspuns:

Unde vei fi mai de folos! acolo e mai bine sa lucrezi! Si unde stii ca iti va pasa, iti vei da interesul! Ce mai incoace si-ncolo! te angajezi unde ti se potriveste mai mult, si in functie de studii, bineinteles! big grin

| Chocolate a răspuns:

Politie:X... te respeca toti, toti poarta teama de tine, esti ianlt si renumit, sh salaru sh pensia vor fi bune:X

luciana
| luciana a răspuns:

Politie si Armata.

| BUBULINA a răspuns:

Mai bine in ce sens?
la bani te referi? sau la stres?

| BUBULINA a răspuns:

@criticul, de ce nu ti-ai scos tatuajul?big grin

| BUBULINA a răspuns:

@criticul imi pare rau pentru tinecrying

| Puiutz a răspuns:

Hmm. mai bine pompierihappy.restullaughing oh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Director la banca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pompieri, daca ai tatuaje, coloana stramba sau cicatrice...nu ai nici o sansa(stiu sigur ca am pierdut postul din cauza tatuajuluisad )
In armata... daca iti place sa primesti ordine... te poti duce
In politie...nu mai zichappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bubulina, ramanea cicatrice...tot pe dracu faceamsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e draga bubulina, mergem inainte...nu a fost un capat de lumewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La armata ca primesti bani si lupti pentru tara cu onoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La armata ca primesti bani si lupti pentru tara cu onoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Nu conteaza unitatea ci daca te reprezinta si esti pregatit sa confrunti riscurile meseriei.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, nu stiu in ce tara te-ai dus sa te angajezi tu la pompieri, eu lucrez la pompieri, sunt subofiter, si am 4 tatuaje, nu am intampinat nici o piedica la angajare, este o regula care spune ca nu poti avea tatuaje in zone in care se vad daca esti inbracat in uniforma, dar asta e valabila in orice structura militara, pompieri, armata, jandarmi... daca ai tatuajul la vedere poti sa iti iei gandul de la o cariera militara... iar raspunsul la intrebarea ta este ca e bine sa faci aceste meserii daca iti plac adica cu pasiune, daca nu las-o balta, mai ales la pompieri unde risti foarte mult si daca nu iti place ce faci nu ai ce cauta...la politie se risca f putin, iar in armata, le lipseste obiectul muncii de vreo 80 de ani ( razboiul ) cu mici exceptii...in consecinta daca vrei actiune du-te la pompieri daca te intereseaza doar salariul si vrei sa fi in siguranta du-te in armata

| Adrian_Bgn_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene esti mai prost decat prevede legea, nu zic ca nu exista riscuri la pompieri.dar nu.mi zi mie ca la armata nu mai exista obiectul muncii, habar nu ai cate aplicatii si trageri cu armamentele de foarte mare calibru are armata ...cate exercitii si cate antrenamente face armata in caz de ceva, cu toate ca daca ar incepe vreun razboi in 10 min ar termina oricine cu noi, suntem prea mici.dar nu.mi spune tu maretule pompier ca armata nu face nimic, nu mai zic de ore in plus neplatite si de deszapeziri, daca iti dau o arma te impusti singur cu ea, las.o balta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu lucrez la pompieri si e tare bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca pompier...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pompieri

| redbull a răspuns:

Mascatiiwinking cea mai buna varianta.

Răspuns utilizator avertizat