| Dana_Alina_1997 a întrebat:

Unde este cel mai sigur sa te repartizeze la tine în județ la ofițeri sau la subofițeri?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa intai scoala (subofiteri si maistri) sau academia pentru ofiteri si apoi o sa vezi unde este mai sigur. Mai sigur este cum inveti si apoi functie de asta te repartizeaza unde vrei si unde sunt posturi. Eu (de exemplu) am vrut sa merg in Hunedoara. N-au fost locuri. Cel mai aproape a fost Bihorul si Aradul. Cum am vrut o granizoana mica (sa te feresti de ochii sefului si de fundul calului - era o vorba atunci) m-am dus la cea mai apropiata: Beius- Bihor. Daca era dupa mine ma duceam in Hunedoara dar n-au fost locuri!

| Sara1248 a răspuns:

Ofiteri, clar. Dar de fapt niciuna nu iti ofera o siguranta. Depinde ce locuri sunt libere, insa dupa un timp poti prinde mai usor un loc liber in judetul tau daca esti ofiter. Cu subofiterul e putin mai greu.

| Iobagul1234 a răspuns:

Subofițeri le e lor mai simplu

| GeorgeAjutatorul a răspuns:

Ofiteri.