| bobbyG a întrebat:

Unde ma pot angaja cu 11 clase? Nu vreau la mc, kfc

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai nici o calificare te poti angaa doar in munci necalificate, incepand cu maturator si terminand cu vanzator.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, cam ce ai vrea tu sa faci, cu 11 clase? Sa fii ceva director de multinationala? Vezi ca sunt mii de absolventi de facultati destepte, cu master si alea-alea, care muncesc pe te miri unde sau care pleaca de nauci, in strainatate, pentru ca Romania nu le ofera nimic.

Bula
| Bula a răspuns:

In constructii sau alte domenii, ca muncitor necalificat.
E bine daca te interesezi si de posibilitatea calificarii la locul de munca.

| MihaelaDart a răspuns:

Te-ai inecat ca tiganul la mal, puteai sa fi terminat tot liceul pana la capat, desi nu sunt in masura sa te judec. Ai putea face niste cursuri de ospatari sau bucatari si sa-ti gasesti in acest domeniu un loc de munca. Ca ospatar poti castiga binisor+bacsisurile pe care le ei.
Ai putea sa cauti anunturi din ziare. Daca ai permis auto poti lucra ca sofer pe maxi-taxi-uri care fac curse intre localitati, la fel se castiga destul de binisor.

Succes la un loc de munca bun!

| Ionut621 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ca ospatar nu mai ai voie sa primesti bacsis. Sau ca ori altceva, trebuie chitanta pentru acei bani.
Altfel risti amenda!

Du-te ma la Salad Box ca mananci sanatos.

| baru a răspuns:

Paza si protectie.

| anamariarot a răspuns:

Cam peste tot ti se cere diploma de bac... Daca ai permis, te poti angaja pe post de sofer pe la vreo firma

| octav005 a răspuns:

Pe santier, in constructii, instalator, zugrav, dulgher,

| NAT0 a răspuns:

La spălătorie auto se câștigă bine, cică și nici multă muncă nu e, mai poți scuipa în mașină dacă nu-ți lasă ceva ciubuc.

| untu a răspuns (pentru NAT0):

Nu e frumos ca ai dreptul sa scuipi in masina daca omul nu-ti lasa ceva ciubuc pentru ca dai dovada de lipsa de respect, de educatie si de proasta crestere! Fiecare are probleme si omul va simti multumit de serviciile tale bune si iti va da cu placere bacsis! Merita!

| DeathLord93 a răspuns:

Firme de paza
Curatenie
Sofer

| Ionut621 a răspuns:

Salad Box, acolo tie locul daca nu iti place la Mc sau la KFC.