| anonim_4396 a întrebat:

Unde se preda materia  Protectia Consumatorului?

6 răspunsuri:
| narcis13 a răspuns:

Eu am terminat Liceul Economic de Turism din Iasi si se preda aceasta materie-Protectia consumatorului(chiar asa se numeste) in clasa a 9-a. Se invata anumite chestiuni legate de protectia consumatorului- drepturi si obligatii ale consumatorului, cateva legi importante din domeniu si altele.

| ellene a răspuns:

Nu am auzit de materia asta dar stiu sigur ca la economic nu se preda. Se predau alte materii privind materiile, produsele, serviciile...chiar si unele chestii legate de consumatori.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu am auzit de materia asta.

| Irina a răspuns:

Nu cred ca este o materie care se numeste expres asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca la profil economic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista materia asta.