| mirelaaamira a întrebat:

Unde te poti angaja ce facultatea de litere?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de sectia la care vei fi. poti de la translator la profesor, sau resurse umane sau pr. totul tine de abilitatile pe care ti le dezvolti in timpul facultatii. abilitati pe care trebuie sa ti le dezvolti singura. avem un sistem universitar asa de prost incat facultatea iti ofera doar o hartie la final.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

profesor, translator

| user5493 a răspuns:

In educatie

| Alexis1999 a răspuns:

Daca ai Studii culturale poti deveni– profesor, cercetător, muzeolog, pedagog de muzeu, redactor, expert cultural, organizator de evenimente culturale.