| Aalliinnaa a întrebat:

URGENT! Buna! As vrea sa plec in Germania printr`o firma din Arad.

Firma se numeste INDRA din piata Arenei nr5 Arad. Sper sa nu fie vreo teapa.Stie cineva ceva? Va rog mult. Un rasp urgent!

12 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cauta pe net informatii despre firma respectiva, daca e inregistrata si un forum eventual ca sa vezi parerile celorlalti despre firma. Eu nu am auzit de ea, nu pot sa spun nimic. Ai grija la cat comision iti cere pentru ca in mod normal o firma serioasa cu tot in regula nu cere comision. Sunt multe de spus de asta spun sa cauti cum trebuie sa fie o firma serioasa.

| Aalliinnaa explică (pentru IsabelaIssa):

Ms mult! Am cautat si nimic, nimeni nu stie nimic, nici de bine nici de rau.Cred ca asa zisa firma nici nu exista.straight face stii vreo firma serioasa de recrutare, la care pot apela?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Aalliinnaa):

Nu, pentru ca eu am plecat cu o firma acum 4 ani in Grecia, si aia era fantoma dar cel putin nu m-a mintit si am ajuns unde mi-a zis ca ma duce, dar si-a schimbat numele intre timp si nu mai stiu nimic de ea. Cauta pe net pe alte forumuri ce zic cei ce au plecat cu firme mai serioase. Si la fel sa cauti informatii despre ele.

| angy_7787 a răspuns:

Buna.eu sant una dintre miile de personae tepuite de Saisonarbeitskaefte...care era pe str.Luther,langa biserica rosie, apoi s-a pierdut aceasta firma si I-au preluat contractele Indra piata arenei nr 5 Arad, mai exact am facut contract in august 2012 si nici acum nu am plecat. ajungand intr-un tarziu sa-mi retrag actele care aveau deja 6 luni de la depunere.si am primit din taxa de mediere a contractului 15%..adica 50 roni.atentie nu platiti caci nu se pleaca asa cum zic ei, au probabil 2-3 locuri pe luna si ei iau bani de la sute poate chiar mii de personae, au avut chiar si un episode unde au venit oameni de la Cluj sa-i omoare acolo caci asa merita dar din pacate nu avem ce le face din moment ce semnam contractual caci sant foarte bine aparati.in concluzie ..departe de INDRA...

| Elena_Daniela_1985 a răspuns:

Ati aflat ceva despre indra din piata arenei nr 5?
daca stiti ceva as vrea si eu sa aflu

| Aalliinnaa explică (pentru Elena_Daniela_1985):

Nu am aflat nimic concret doar ca a fost o firma tzepara de pe Cosbuc si odata ce s-a inchis aceea s-a deschis o alta si anume INDRA. Tind sa cred ca ar fi vb despre aceeasi nenorociti.

| Dayana63 a răspuns (pentru Elena_Daniela_1985):

Buna,ai mai aflat ceva de firma asta? Eu am fost azi la ei si mi-au zis ca cei 510 lei pe care-i cer sunt bani pe care-i platesc la ITM,pentru prelucrare date si contractul de munca pe care ITM ul pune stampila,desi ma indoiesc, o sa ma interesez, dar in mod normal o firma serioasa nu cere bani inainte, mai vb, pana atunci daca mai stie cineva ceva e bine sa spuna

| Elena_Daniela_1985 a răspuns:

Mersi mult pentru raspuns. daca stie cineva vreo firma sigura v-as ruga sa imi spuneti si mie.

| Arpad_Benko_1988 a răspuns:

Este teapa, astazi data 8.10. 2013 am fost la ei si mi-au spus de taxa de 510 ron taxe mediere + 200 ron analize, am citit pareri pe net unde spune ca nimeni nu a reusit sa plece cu ei, am sunat la itm Arad 0257211760 unde mi-au spus ca firma este inregistrata dar ca si eu pot face la fel in schimbul unei taxe modice, deci prin urmare oricine poate fi inregistrat, singurul lucru ce pot sa il fac este sa citesc contractul cu atentie dar acesta poate fi dificil, am sunat un avocat si l-am intrebat daca este in masura sa ma lamureasca daca ii procur o copie dupa contract, raspunsul a fost da, dar cand am sunat inapoi la INDRA sa intreb daca e posibil sa obtin o copie am primit raspunsul ca pot citi contractul doar eu si doar la sediul lor si nu pot face copii dupa aceasta si mi-au inchis telefonul in nas, concluzia o trageti voi, sper ca v-am fost de folos

| Cristian_Tabacu_1991 a răspuns:

Toresito2005... adauga-ma te rog in lista ta de mesenger ca vreau sa vb cu tine despre acest subiect.mersi anticipat.

| Rusu_Eduardo_1995 a răspuns:

Stiti ceva despre firma indra arad piata arenei nr 5 vreau sa merg si eu in strainatate

| ciprian8990 a răspuns:

E cea mai mare teapa! si totusi mai sunt destule persoane care apeleaza la ei! si eu am sunat la ei, dar tot ce a sp doamna Cosmina suna prea bine, asa ca m-am interesat de firma si am dat de forumul asta, iar cand am postat link la acest pe forum pe pagina lor de facebook mi-au blocat aceesul! ce pot sa inteleg prin asta? asta e pagina lor de facebook https://www.facebook.com/anunturiangajari