| anonim_4396 a întrebat:

URGENT Buna TPU, FUNDA, ca si stewardesa am voie tatuaje? Cu tatuaje vizibile ...gen pe toata mana?!?!?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Din cat stiu eu, nu sunt acceptate tatuaje vizibile. Unele companii nu accepta nici tatuaje in alte locuri.
Ca (viitoare) stewardesa trebuie sa stii sa comunici in engleza. Ai aici un link in care sunt descrise cateva cazuri concrete de companii:
http://howtobecabincrew.com/cabin-crew-tattoos/

| aksynaievoluoy a răspuns (pentru SkyPilot):

Multumesc din suflet ❤

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ana7807820 a răspuns:

Salut! eu as spune sincer sa nu iti faci tatuaj deoarece compania la care lucrezi nu va accepta, dar, daca vrei tu iti poti face pe brat (pana la cot) un tatuaj. Insa am o intrebare:purtati camasa cu maneca scurta ca de tricou sau cu mneca lunga?

| aksynaievoluoy a răspuns:

Nu e vorba de frumusete e vorba ca acel tatuaj ma reprezinta si vreau sa imi aduc aminte de el la batranete ca iti dai seama ca nu o sa mai tin minte toate lucrurile...da se vor face naspa dar oricand mi le pot retusa!

| aksynaievoluoy a răspuns:

Dar totusi mai am o intrebare... daca folosesc fond de ten waterproof care este special pentru acoperirea tatuajelor este ok?