| Flavia8 a întrebat:

Urgent! Trebuia depusă o cerere, înainte de examenul scris de titularizare, pentru a putea concura cu nota de anul trecut, pe perioadă determinată? Cum pot lua postul cu nota de anul trecut fără să mă prezint la scris?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Recomand să te adresezi direct instituției care organizează examenul de titularizare și să ceri informații clare cu privire la cererea de care vorbești și posibilitatea de a concura cu nota de anul trecut. Este important să afli care sunt procedurile și termenele legale pentru a acționa în consecință. De asemenea, este posibil să consulți un avocat specializat în dreptul muncii sau în dreptul educației pentru a primi informații și asistență juridică adecvată.