| yym a întrebat:

Urmez cursurile Facultății de Științe Sociale, secția Sociologie. In zilele noastre, nu știu cât de căutată este aceasta ramura și nu știu ce as putea face după terminarea facultății, ce servicii sunt căutate în acest domeniu, dar și bine plătite, ca nu cred că în zilele noastre se mai pune accent că termini cu 10, ai prins burse in străinătate, contează pilele, mai ales la angajare....plus de asta, este o ramura diferita fata de drept sau medicina, de exemplu, unde ai mai multe oportunități. Orice sfat este binevenit! Ofer funda! Mulțumesc!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai sansa sa faci ceva pentru bani multi (dar in rare cazuri) sau sa nu faci nimic. Asa ca daca vrei ceva sigur, cauta alt domeniu, parerea mea, pentru ca nu este foarte cautata aceasta ramura in zilele noastre.

| troleibuz a răspuns:

Este o facultate frumoasa. Insa deloc cautata. Daca te pasioneaza sociologia poti studia singur in timpul liber

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Sincer? Cauta alta facultate