| spOOki96 a întrebat:

Urmez liceul cu profilul uman Stiinte sociale iar apoi as dori sa urmez Facultatea de drept. Cum vi se pare? Care sunt elementele de baza? Imi puteti spune mai multe despre ce se face acolo?

1 răspuns:
| BenyDany a răspuns:

Facultatea de drept e o adevarata provocare. Consider ca este foarte greu sa o termii deoarece in primul rand dureaza foarte mult, de asemenea un avocat trebuie sa isi faca o reputatie si un birou pentru a avea castig mare si concurenta e foarte mare pentru ca multi copii cu stare urmeaza aceasta facultate. in concluzie, mai bine te-ai orienta spre astceva!