| NoLoveU a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Mereu mi-am dorit sa devin cantareata dar cateodata ma simt ca n-am incredere.Imi place la nebunie sa cant si mereu cand cant melodi ce le ador nu simt ca obosesc.Stiu ca inca sunt tanara am doar 11 ani si 2 luni dar ca sa ajung ceia ce mi-am dorit mereu trebuie sa ma pregatesc.Multi miau zis ca am voce extraordinara si poate am sanse.As vrea sa cant felul de muzica care canta si INNA am inteles ca ia canta house cu influente de dance si chiar mi-as dori sa ajung ca ia.In fiecare zi cant cel putin pe 8 melodi.Am zis asa ca eu sa fac facultatea de muzica, sa fac lecti de canto, sa invat la chitara clasica ba chiar am chitara clasica, sa fac lecti de dans totusi ca sa stiu sa ma misc, sa invat foarte bine engleza chiar daca nu imi place dar toti trebuie sa stim si chiar daca sunt extraordinara la desen ba chiar am castigat si premi pentru talentul meu si toti imi zic ca sunt buna dar nu e visul meu sa devin pictorita asa ca imi urmez visul. Dar stim toti ca pe criza asta nu pot sa fac inca aceste cursuri.Si parinti mei sunt de acord sa ma fac cantareata nici nu vor sa zica nu.Imi puteti spune daca trebuie sa mai fac ceva in plus cum m-ati mai putea ajuta sa-mi spuneti cum pot sa imi indeplinesc visul chiar daca sunt mica vreau sa ma pregatesc.Doream sa va intreb si inca ceva dar sunt prea mica si pana ajung acolo mai e mult.Deci vreau sa imi spuneti ce credeti ca nu trebuie sa fac, ce trebuie sa fac in plus ce trebuie sa invat tot, tot, tot; as face orice pentru ca sa imi indeplinesc visul.Va multumesc ca m-ati ascultat. Sper sa mi se indeplineasca visul...Si imi pare rau ca am scris atat si poate am cateva greseli dar m-am grabit ca m-am grabit adica am scris foarte mult si m-am grabit asa ca sper ca ma iertatihappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te asculte cineva, un specialist, apoi in functie de ce spune specialistul poti sa faci un curs la o scoala populara de arta/sectia canto clasic (muzica usoara). Mai apoi Conservatorul (Facultatea de Muzica). Din cate am inteles vrei ceva si lectii de dans; asta se rezolva tot la aceeasi facultate la sectia arta actorului (actori) sau miscare scenica (cantareti). Cu cat esti mai mica cu atat vocea ta se modeleaza si mai repede. Bafta si succes in ceea ce ti-ai propus sa faci happywinking sper ca visul tau sa se implineasca

4 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Ti se va indeplini cu siguranta, doar asteapta si ai sa vezi.pa

| haiZI a răspuns:

Ai grija sa nu cazi, totusi.
Limite.pa

| NoLoveU explică:

Va multumesc frumos pentru ajutor! Alaturi de voi viata nu mai are margini...

| PisiGirly a răspuns:

Sti, noi doua semanam foarte, foarte mult. Si eu am doar 11 ani. Si eu vreau sa devin cantareata. Si eu sunt super talentata la desen, dar nu vreau sa fiu pictorita. Poate noi doua avem ceva special, ceva care ne leaga. Oricum, daca nu esti de acord sa ne cunoastem mai bine, poti lucra pe cont propriu. Iti sugerez sa mergi la romanii au talent. Si... daca vrei sa ne cunosatem mai bine, raspunde-mi la intrebarile mele si... cine stie, in viitor poate va auzi lumea de noi, copiii cu vise, poate vom forma chiar un duo!