| Nicolae_Catalina_1995 a întrebat:

Va salut cu respect!
Mai am doar anul scolar viitor si o sa termin liceul big grin Momentan studiez la un profil Tehnic specializarea Electric si pot spune ca ma pricep cat de cat tongue Intrebarile mele suntbig grinupa ce voi termina liceul (asta presupunand ca o sa trec si bacul laughing ) ce optiuni am in viata de aici inainte? ..sa fac o facultate? daca da care anume? Sa ma angajez de acum? daca da ..se merita?

3 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Facultate, si sa o faci la modul serios. inginerii sunt tot mai rar si tot mai cautati. daca ai cunoscuti care au terminat o facutate te-ai putea sfatui cu ei sa iti evaluezi sansele si castigurile salariale cu si fara facultate.
succese

| DVBtz a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te angajezi de acum pentru ca, daca faci si facultate o sa mai pierzi cativa ani din viata, si nici nu esti sigur daca te va angaja cineva pentru ca nu ai experienta.
Asa ca iti poti cauta ceva mai simplu pentru inceput. Sper ca te-am ajutat.

| Nicolae_Catalina_1995 explică (pentru DVBtz):

Nicaieri nu te angajeaza fara experienta ..desii am mai fost voluntar si cred ca oarecum conteaza si asta big grin Dar ziceam ca aici in zona in care ma aflu nu ma pot angaja ..asa ca va trebuii sa caut in alta parte, si nu cred ca-mi va ajunge salariu de chirie mancare facturi etc.Ma gandeam ca pot sa lucrez si in timpul facultatii. ceva part time nu?