| SERIALS a întrebat:

Va simtiti impliniti in legatura cu jobul vostru, cariera voastra?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt foarte multumita si implinita, lucrez ce-mi place si cand imi place. Datorita functiei pe care o am, lucrez cand am chef fiindca am angajati care lucreaza pentru mine.

| Frank51 a răspuns:

Desigur că mai există momente când mă gândesc, "oare cum ar fi fost să fac asta, aia, alta" dar astea sunt doar curiozități. Mă simt foarte împlinit, dar având multe pasiuni, nu voi avea timp să aprofundez tot, și voi avea regrete.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Frank51):

Unde lucrezi bossss daca nu te superi te rog?
scuze de intrebare dar ești cel mai de treaba om de pe intreg TPU

| Frank51 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Lucrez la o corporație ca toată lumea, nu prea contează care.

Și eu mă consider de treabă, dar cu siguranță nu sunt "cel mai" de treabă, mai cunosc vreo 2-3 și mai mișto happy

Referitor la subiect, aș fi vrut să fiu și profesor de pian, și profesor universitar să predau despre energii regenerabile, dar pur și simplu nu am cum să fac atâtea într-un timp atât de scurt. Rămân la dezvoltare software pentru că se câștigă cel mai bine, și restul pasiunilor, vor rămâne pasiuni sad

| vlllaaddd a răspuns (pentru Frank51):

înțeleg, si cum ai facut sa lucrezi la dezvoltare software ce studii ti-au trebuit? si inca ceva, trebuie sa stii matematica?

| Frank51 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Foarte puțin spre deloc. Trebuie logică și multă răbdare. Este foarte mare aria și durează mult să te specializezi pe o porțiune din ea.

Nu îți trebuie nicio școală, niciun angajator nu m-a întrebat niciodată de educație, în IT trebuie doar să fii bun, să rezolvi problemele. Înveți de pe internet, dacă dai un search pe google găsești milioane de resurse.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Frank51):

Si unde ai gasit sa te angajezi? scuze ca pun atatea intrebari dar eram curios

| Frank51 a răspuns (pentru vlllaaddd):

De asta suntem aici, e un forum unde discutăm de toate deci nu te scuza. În orașele mari companiile au contracte de colaborare cu facultăți. Aceste companii caută permanent studenți care au potențial și pe care ei îi pot modela după bunul plac. Anual, sute de studenți sunt angajați încă dinainte să termine facultatea, având oportunitatea asta.

Dacă totuși există persoane care nu au studii, dar sunt buni, aplică pur și simplu pe posturi, și pot fi angajați la fel de ușor.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Frank51):

Aa ok mulțumesc

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă n-aș fi, m-aș reprofila.