| Syrenutxa a întrebat:

Vai de mine! Multi mi-au zis ca nu merita sa fac liceul sau facultatea, pentru ca oricum nu voi gasi nimic de lucru, cica sunt multi absolventi care inca isi cauta locuri de munca si nu isi gasise pana acum. Eu nu i-am ascultat si am terminat liceul si am intrat la facultate, si in acest moment voiam sa ma angajez si am inceput sa caut joburi, si nu-mi vine sa cred! Este atat de greu! Multe firme vor angajatii cu experienta, cum daca nu primesc juniorii cine ar mai ajunge cu astfel de experienta?! De ce mai fac liceu degeaba?! Facultatea, mai rau! Eu am nevoie de banii pentru a intretine facultatea si alte treburi si vreau sa lucrez in domeniul IT doar pentru ca am absolvit liceul cu profil mate-info si cred ca am dreptul la un loc de munca stabil si cu salar atractiv. Cummmmmm fac? Va rog cei care au terminat liceul de acest profil, ce au facut? Cum au reusit sa se angajeze? Am aflat de unu ca s-a angajat si primea 700 euro pe luna... spuneti-mi cum naibaaa... stress! Help, dau funda cui care ma ajuta cu adevarat, niste informatii folositoare legat de joburi in TIMISOARA!

5 răspunsuri:
| bunelutu a răspuns:

Domnisoarea Sirena cine ti-a spus sa nu faci liceu si facultate e un mare idiot
pentru ca in liceu iti dezvolti memoria si incepi sa gandesti ca un om matur sa vezi o perspectiva pe viitor, apoi la facultate excelezi, si devii un om inteligent care se va descurca in orice situatie.trebuie sa te documentezi inca din liceu despre locul pe care il vrei sa il ai de munca.Success

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Buna!
Cel mai bine este sa te implici inca din anul 1 in diferite activitati, in ONG-uri. Asta conteaza f mult happy

| Syrenutxa explică (pentru AndreeeaConstantin):

Nu stiu nici macar cum sa organizez un ONG. Nu stiu ce activitati pot face, din moment ce nu aud, nu prea ma pot implica mult cu persoanele care aud.

| FaraNumeD93 a răspuns:

Continua sa cauti, vei gasi la un moment dat, toate la timpul lor, probabil te.ai plictist sa astepti, nu? Dar poate nu esti pregatita, cere.i ajutorul alt cuiva ( Dumnezeu ) si te va ajuta daca meriti! Sper ca am fost de folos si ca te.am facut sa te simti mai bine :*

| Syrenutxa explică (pentru FaraNumeD93):

Voi cauta in continuare, dar nu sunt buna la rabdat, deci poate asta e problema mea ar trebui sa o iau mai usor si sa ma rog la Dumnezeu asa cum ai spus tu, e bine ca mi-ai amintit de El. Dar nu-ti pot da funda pentru ca nu e nimeni care sa imi ofere un site cu joburi sau sa se ofere sa ma ajute cautand ceva pentru mine...