| unprietenaproape a întrebat:

Voi ce v ati dori sa fiti in viata? Aspirati la functii mari? Ce vis aveti? Cat munciti ca sa vi l impliniti?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista o zicala veche: "Cu cat urci mai sus pe o scara, cu atat te rupi mai tare daca cazi".
Functiile mari presupun si raspundere mare. Daca un subaltern face o gafa mare, si tu vei putea fi raspunzator.
La functii mici nu ai nici raspundere-, dar nici salar mare.
Prefer calea de mijloc, unde sa fie platit bine pentru stiinta si activitatea mea, nu pentru functie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau o functie inalta si nici cine stie ce bani. Vreau doar un job creativ, la care sa nu ma merg cu scarba, pentru ca ma plictisesc foarte repede.

Muncesc in sensul asta facand o facultate, internship-uri, urmeaza si un master anul viitor. Citesc mult suplimentar si incerc sa-mi dezvolt creativitatea prin arta.

| PumpkinDoll a răspuns:

Habar n-am, nu stiu la ce dracu' as putea sa mai aspir avand in vedere ca am niste defecte destul de mari si multe, am renuntat si la scoala... poate sa mai aspir prafu de prin casa

| Raniaa a răspuns:

Fericită.

| alina2k18 a răspuns (pentru Raniaa):

A postat la threadul cariera useru de a pus intrebareawinking deci se refera strict la astawinking

| Danişor a răspuns:

Ce vreau eu de la viata este sa-mi indeplinesc visurile.