| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in propriile forte?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca te referi la propriile forte in materie de cariera, nu prea pentru ca la noi cel putin, totul merge pe nepotism si spaga, favoritisme, sex, etc. In alte tari, da.

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Da, din pacate sunt cam slabe, o sa-si revina in viitor! Sper...

| Cannibal a răspuns:

Da, deoarece ești singurul tău ajutor. Divinitatea nu te ajută cu nimic, e o prostie să crezi in ajutorul divin.
Dacă tu nu faci nimic pentru tine nu va face nimeni.
In primul rand totul ține de increderea in sine dacă ai un nivel ridicat de incredere in sine esti mai optimist, te concentrezi mai bine, îti stabilesti obiective mai înalte si provocatoare, ai un nivel mai scazut al anxietatii, joci mai bine în conditii stresante, esti mai putin afectat de evenimentele negative si accepti mai usor provocarile competitiilor.
Prea putina încredere în fortele proprii înseamna ca, desi am construit „forte", nu gândim si simtim ca le avem si le folosim sub potential. În acest caz ne putem confrunta cu un nivel mai ridicat al anxietatii, ezitari frecvente, gândire negativa, „nu pot" în loc de „fac ce pot" sau „pare foarte greu si vrea sa vad daca pot", sau chiar evitarea competitiilor.

| UnOmModest a răspuns:

Da cred in proprile mele forte, pentru ca vine un punct in care ce-i din jurul tau nu vor mai fi capabili sa te ajute iar credinta intr-o divinitate, de asemena, nu-si va mai face simtita prezenta.
Iar singurul ajutor de care vei beneficia pentru a supravietui vei fi tu insuti, deci in aceasta situatie in cine mai poti crede?
In tine, nu?

| UnOmModest a răspuns (pentru UnOmModest):

Am vrut sa scriu insuti, am corectat.

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Buna! da eu cred!