| Fantaspirit2k23 a întrebat:

Voi cum sunteți când sunteți proaspăti angajați? Socializați cu colegii sau alegeți să ascultați ( taceti) până îi cunoașteți?
Daca ei nu discuta cu voi ( nu va baga in seama) voi o faceți?

9 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Uite aici ce am răspuns și aveam 27 de ani iar ceilalți 3 din din birou aveau până la 45 de ani și lucram în MINISTER, adică era un birou de la etajul 1 dintr-un minister.

https://www.tpu.ro/......-ca-unele/

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim3247):

rolling on the floor aia sunt mai antisociali decât mine

| anonim3247 a răspuns:

Nu aveam ce să discutăm mai mult de 1 oră.
Mai spunea unul de 45 de ani fi-sa că e studentă și altul de fi-su că lucrează la BMW.
Astea erau discuții.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim3247):

Tu cu soția ta ce subiecte dezbateți de obicei? Pe mine mă plictisesc conversațiile lungi nu știu de ce

| anonim3247 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Eu stau pe internet, ea stă pe internet.
Nu o întreb cu cine discută ore întregi.
Între noi discutăm doar ce mâncăm, unde mergem la plimbare, ce cheltuieli sunt de plată, ce bani trebuie să luam.
Rar de tot, cam 1 pe săptămână îmi spune de copil și de soacră.
La plimbare când mergem vorbim pe drum rar.
Cam așa e viața de om însurat de 21 de ani.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Mai e ceva - avem pat de 2 metri x 2 metri și nu ne deranjăm nici când dormim că e lat patul.

| teclado a răspuns:

Sunt multi șarlatani sifoane turnători hoți bandiți tâmpiți avari calici hapsâni pritnre oamenii normali care sunt pregătiți să te muște de fund pe la spate si să îți răstălmăcescă vorbele spre a ieși ei în câștig.
Așa că datorită micninoșilor care sunt foarte mulți tu trebuie sa te implici printre ei să ii ai pe toți la mână cu câte ceva
să le dai o mână de ajutor
dar să nu lași niciodată nimic să știe despre tine

Poate că ei fură de la locul de muncă doar să furi si tu cu ei
sau chiulesc sau fac lucuriri aiurea doar ca sa te bage pe tine in cacauă,

Pleacă de la premiza că toți ar avea interese ascunse
Să nu ai incredere in nimeni
pentru că așa este țara asta plină de mercernari

| marniii a răspuns:

Trebuie sa socializezi in primele zile pentru ca altfel se creaza o atmosfera aiurea si pe urma o sa fie greu sa te bagi in seama. Prima impresie chiar conteaza. Eu m-am bagat in seama mereu, am fost prietenoasa (nu exagerat sa stresez pe toata lumea) dar cat sa nu ma simt extraterestra prntr ei