| Florea_Tatiana_1998 a întrebat:

Vreau sa dau la postliceala la asistent medical farmacist... pe ce se bazează materia? Dar la asistent medical generalist?

1 răspuns:
| gardianuf a răspuns:

Hei, mai mult vei face biologie, chimie, nursing, psihologie si altele, vei face practica o luna pe semestru la o anumita sectie (ortopedie, pediatrie, psihiatrie.), in Romania nu merita sa faci asta vei avea un salariu de inceput minimul pe economie (fara sporuri si altele), doar daca vrei sa te duci in afara, acolo se castiga foarte frumos. Oricum daca ei bacul nu-ti recomand sa faci asta, nu merita e mai frumos sa ai o facultate happy.