| Radandam a întrebat:

Vreau sa devin antrenor de fitness. Trebuie sa fac un curs, nu? Și cât ar costa acest curs? Ce salariu are un antrenor de fitness? Și câte ore pe zi lucrează un antrenor? Eu cel mai probabil voi fi profesor de istorie în viitor, dar vreau sa lucrez și ca antrenor de fitness după-amiaza, adică part time. E o pasiune mai mult. Aștept un răspuns elaborat

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Te auto intitulezi ca toate centuristele care se auto intituleaza ele fara sa aiba nici un fel de scoala
mergi si tu pe la niste spectacole obtii niste diplome platite de participare si cam gata

asa fac multe

dar daca tu ai vrea sa faci deva mai iesit din comun
chiar sa fii cu acte in regula
atunci mergi si fa o facultate de sport educatie fizica

| BlogdeInstalatii a răspuns:

Exista o varianta in care poti lucra si fara sa fi angajat. Si sa fie ca un hobby.

- presupunem ca deja arati ca un antrenor de fitness.
- ce trebuie sa faci este sa strangi o comunitate de 1000, 5000, 10000 de urmaritori in social media.
- probabil Instagram este cea mai potrivita platforma, dar poti folosi si Facebook si YouTube.
- dupa ce ai mai mult de 1000 de foloweri, faci un curs de 14 zile sau o provocare pe care le vinzi online si astfel poti avea clienti care te platesc.
- restul detaliilor le rezolvi pe parcurs. Important este sa incepi, sa-ti formezi o comunitate si sa sa-ti construiesti brand-ul tau.

Sper sa-ti fie de folos.