| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin avocat si imi place mult istoria am aflat ca pentru a fi avocat trebuie sa stii multa istorie e oare adevarat? Si unde se face mai multa istorie la real sau uman?

Răspuns Câştigător
| costyn162 a răspuns:

Pentru a deveni avocat trebuie sa urmezi Facultatea de drept; pentru a fii pregatit pentru aceasta facultate trebuie sa te axezi pe un profil uman; in cadrul acestui profil inveti in principal lima romana, limbi straine(engleza, franceza) si istorie, care iti place asa mult.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu ma pricep prea bine la istorie ci la giografie. Si eu vreau sa devin avocat. Poate chestia asta ma poate impiedica

| Közmyn17 a răspuns:

Buna! Da, este adevarat. Mai multa istorie faci la uman. Iti mai trebuie economie politica si filozofie. Eu asa stiu. happy

| akind a răspuns:

La uman, mai ales la stiinte sociale