| Tuca a întrebat:

Vreau sa devin Inspector OPC, acum sunt la liceu pe profilul tehnician in administratii economice, as vrea sa stiu ce facultate ar trebui sa urmez.
Este o slujba stresanta? se castiga bine? E mult de invatat?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca sa ajungi inspector OPC iti trebuiesc ani si ani de experienta intr-un domeniu! OPC-ul are specialisti in diverse domenii de activitate( nu numai in cel alimentar asa cum lasa sa se inteleaga @wdraul)--- asa ca, poti sa urmezi chimia, politehnica, finante banci etc. etc.

| wdxraul a răspuns:

Nu se castiga bine. Stresanta. nu cred. Cea mai buna facultate pe care poti s-o urmezi e in cadrul Universitatii de Stiinte Agricole... sectia TPA - Tehnologia Produselor Agroalimentare.

Si da, e mult de invatat. Chimie, biologie in special. Microbiologie.