| Mada9629 a întrebat:

Vreau sa devin IT-st, dar am absolvit un liceu teologic. Daca vreau sa dau la facultate ce trebuie sa invat mai exact ca sa intru la o facultate in acest domeniu?

Răspuns Câştigător
| Nix15 a răspuns:

Daca n-ai deloc concepte de matematica, e foarte greu.
Depinde si de dificultatea facultatii + admitere.
Daca se intra pe dosar, poti invata pe parcurs; dar trebuie sa fii foarte motivat si sa pui burta pe carte, ca nu-i un domeniu usor(mai ales daca vrei sa fii bun).
Daca se intra pe admitere, vezi ce iti cere programa. Probabil o sa fie matematica/fizica/informatica si poti cumpara carti sa inveti de pe ele( sau pe net, dar putin mai greu ).
Eu iti recomand sa te gandesti destul de bine la decizia asta, ca ai mult de recuperat.

| Mada9629 explică (pentru Nix15):

Mersi pentru sfat.

1 răspuns: