| Mary2359 a întrebat:

Vreau sa incep sa subtitrez din engleza in romana, doresc sa-mi fac un cont de Youtube dar nu stiu ceva popular si nici foarte greu de tradus. Daca aveti vreo idee va rog sa-mi spuneti.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti traducator autorizat, vorbind fluent engleza?

| Mary2359 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt traducator autorizat, nici macar nu am 18 ani dar imi place mult engleza si inteleg ce spune o persoana cand vorbeste in engleza si as vrea sa-mi fac un cont de YouTube in care sa postez videoclipuri subtitrate de mine dar pentru inceput nu stiu cu ce sa incep

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mary2359):

Una este sa intelegi pentru tine si alta este sa ai un atestat de traducator, care stie sa traduca corect si mai ales sa fie fluenta in comunicare.
Mai ai cale lunga pana acolo, dar pentru distractia ta, poti incepe sa traduci pentru prietene si eventual sa-i dai linkul profesoarei de engleza, sa vezi ce spune.
Daca vrei, poti sa mi-l dai si mie si iti voi spune cat este de buna traducerea, ca deh, locuiesc si lucrez de peste 25 de ani in occident si vorbesc engleza fluent.