| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Vreau sa îndeplinesc funcție de pompier. Stiu ca trebuie sa fac o școală de 2 ani(facultatea e mult prea grea) Ce ar trebui sa îndeplinesc ca sa ma primească? Este prea grea meseria? As vrea sa pun mai multe întrebări despre asta oricărui om care a făcut școală sau care a profesat.

2 răspunsuri:
| Sebastian1337 a răspuns:

Salut,eu lucrez ca salvamar si pot sa iti ofer cateva sfaturi.In primul rand trebuie o medie la purtare curata de 10. Apoi trebuie sa te inscrii la un liceu militar pentru a putea da probleme pe care le vei da intr-un anumit timp (inainte de examenul de clasa a-8-a)dupa care va trebuii sa dai examenul, la examen trebuie minim nota 9 la matematica si 9 la romana pentru a fi admis 100%100 in caz ca ai luat probele. Dupa ce ai dat probele si examenul va trebuii sa dai un test pshiologic si un examen eliminatoriu din lb. romana, istorie si matematica.Sincer mi se pare o meserie grea si destul de greau de intrat la un liceu militar, eu lucrez ca si salvamar si sunt multumit, dar daca tu iti doresti sa intri invata! PS: Media pe cei 4 anii (5-8) va trebuie sa iti fie de minim un 9, 00! Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat