| skr1ptu a întrebat:

Vreau sa ma angajez in strainatate. A nu percepe comisioane inseamna a plati drumul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Inseamna ca nu platesti nimic celui care iti gaseste locul de munca. Cum ajungi pana acolo e alta treaba

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Intermediarul, agenția de recrutare nu cere comision de la tine.
Cu drumul e așa, de la caz la caz.
Prin 2005 se făceau angajări pentru salariați civili, în baze militare din Irak. Dacă te acceptau, te prezentai la aeroport la Otopeni și de restul se ocupau ei. Dar la alte joburi te deplasezi pe banii tăi.

| boytz4ever a răspuns:

A nu percepe comisioane inseamna sa nu platesti intermediarul celui prin care te duci/angajezi.